Click MeClick MeClick MeClick MeClick MeClick Me
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą metaloplastyka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą metaloplastyka. Pokaż wszystkie posty

środa, 27 września 2017

Pomodoro Technique and burning passion / Technika Pomidora i słomiany zapał

Hello

Some time ago I started to pay more attention to my shop on etsy. I would like to reach more people with my jewelry. I love making jewelry but I also love when you buy and wear my jewelry :)
Unfortunately I have a problem with regularity and I "suffer" from a burning passion. I decided to fight this!
On the internet I found a method with the grateful name Pomodoro, this technique teaches us to work with time. It's a time management technique developed by Francesco Cirillo in the late 1980s, he has the idea to use a timer to break down a task into work intervals separated by short breaks. For example you work 25 minutes and take a 5 minute break to check your phone or email or take a short exercises. Repeat, you can take also long break 30 minutes. Mayby go for a walk?

More about this technique you can find here:
http://blogs.studyinsweden.se/2017/03/20/pomodoro-technique/

So it's work for me. I also limited social media time. I used to watch series and movies during work, I have not done it from some time now. I'm more focused on work. I hope that you can see the effects in my jewelry.

wtorek, 18 lipca 2017

My new workshop/ Moja nowa pracownia

Hello I heve decided to write my blog in two languages english and polish.
So from now one more of you can read my blog.
I am verry busy like always ;) My time is divided between jewelry making and furnishing a new apartment.
At last I have a new studio, my new place where I can work and create new jewelry. Here is my new workshop.

Witam, zdecydowałam się pisać bloga w dwóch językach.
Po angielsku i po polsku.
Więc od teraz więcej osób może czytać tego bloga.
Jestem ostatnio bardzo zajęta. Mój czas podzielony jest pomiędzy tworzenie biżuterii a urządzanie nowego mieszkania do którego się przeprowadziliśmy .
Nareszcie mam swoją pracownię, a oto moje królestwo:


sobota, 19 listopada 2016

Royal - stone i ruude.net :)

Pamiętacie jak startowałam w konkursie Royal-Stone i udało mi się dostać kartkę z kalendarza na październik?

To teraz troszkę chciałam się pochwalić Wam moją kartką na blogu Royal-Stone :)
blog.royal-stone.pl
Udało mi się zainteresować również twórczynie bloga Ruude.net , które również były tak miłe aby coś o mnie napisać :)

wtorek, 20 września 2016

Kolejna jesień za pasem

Jak zwykle jestem zabiegana i mało się pojawia na blogu, to już chyba jakaś tradycja.
Zamiast przepraszać i zarzekać się że będzie regularnie :) może po prostu pokażę Wam kilka moich najnowszych prac.

Zapraszam też na moją stronę na Facebooku:

https://www.facebook.com/pracowniamiedzipociecha/?ref=hl

Tutaj nowości pojawiają się w miarę regularnie :)


Pisałam już o elektroformowaniu. Teraz możecie obejrzeć efekty moich zmagań z prądem :)




sobota, 19 marca 2016

Electroformowanie i inne ciekawostki

Tak strasznie dużo się u mnie ostatnio działo, że przestałam być na bieżąco :)
Z ciekawostek moje prace można kupić obecnie również w stacjonarnym sklepie w Warszawie przy ul. Chmielnej 9 - Las Rąk Laboratorium Rękodzieł  wszystkich, którzy będą w pobliżu zapraszam.


Dodatkowo moją biżuterię będzie można kupić również podczas wystawy "Tarnobrzeska kultura łużycka – przełom epok brązu i żelaza nad dolnym Sanem i Łęgiem: wystawa archeologiczn" w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli :) 

Ale ostatnio skupiłam się głównie na nauczeniu się nowej techniki - elektroformowanie, jest to technika opracowana w XIX w., która popiera się na przepływie ładunków elektrycznych przez roztwór powodujący przyleganie cząstek metalu do wcześniej odlanej na oryginale formy.

Nie było łatwo ale udało się, więc dumna z nowego skilla prezentuję co mi z tego wyszło :)
Koniecznie dajcie znać co myślicie o biżuterii elektroformowanej :)



sobota, 12 grudnia 2015

Nikiszowiec - magiczne miejsce

Za mną kolejny jarmark bożonarodzeniowy na katowickim Nikiszowcu.
Nikiszowiec powstał jako osiedle robotnicze dla górników kopalni "Giesche" wybudowane na terenie Giszowca w latach 1908 -1918 z inicjatywy koncernu górniczo-hutniczego Georg von Giesches Erben. W 2011 został wpisany na listę pomników historii.

Relacja z Jarmarku
Organizatorem Jarmarku było Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, a z roku na rok jest coraz więcej i wystawców i zainteresowanych jarmarkiem, zresztą nie ma co się dziwić, Nikiszowiec to naprawdę piękne i magiczne miejsce :)

Jarmark Na Nikiszu
fot. Przemysław Jendroska


A to mój skromny straganik :) 

Nikiszowiec moim okiem


Zachęcam Was wszystkich do odwiedzenia Nikiszowca, naprawdę warto i nie tylko w dniach Jarmarku :)

Miłego weekendu życzę wszystkim :)

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Grudniowe nowości

Muszę się dziś czymś pochwalić :) Ostatnio zgłosiłam moje prace do galerii ArsNeo :) i wiecie co nie spodziewałam się tego, ale mnie przyjęli. Strasznie się cieszę z tego powodu :) Tak więc od wczoraj możecie moje prace nabyć w ArsNeo klik :)

Kilka najnowszych prac oto one :

Naszyjnik z ogromnym wisiorem




Naszyjnik z wisiorem. Wykorzystałam kolorowe druty miedziane barwione elektroforezą



Naszyjnik Secret Window z dużym agatem



Kolczyki z kolorowymi drucikami.


Bransoletka z hematytem w czarnej patynie.







Ostatnio grono moich klientów zagranicznych zaczęło się rozrastać i dziś nadałam nawet przesyłkę do Tajlandii :)
Tak mi się fajnie robi na serduchu jak sobie pomyślę, jak daleko podróżują moje prace :) dalej niż ja :D

Pozdrawiam wszystkich i miłego wieczoru życzę :)

niedziela, 19 października 2014

Nadrabiam zaległości

Tak wiem wiem miałam pisać regularnie. Jednak jakoś na bloga zawsze brakuje mi czasu. Szybciutko nadrabiam dziś moje zaległości, a przynajmniej pokarzę Wam co powstało ostatnio w mojej pracowni.


Naszyjnik w beżu ze szkłem .






Szczypta orientu w naszyjniku z łańcuszkowym chwostem




Odrobina romantyzmu na co dzień w secesyjnym naszyjniku z balonem ;)







Elfia natura zamknięta w bransolecie z zielonym szkłem






Na koniec pokarzę Wam mój ostatni twór, pierścionek z karneolem w regulowanym uniwersalnym rozmiarze. Bardzo fajnie się go robiło oj coś czuję, że powstaną kolejne z tej serii ;)




Miłej nocy życzę :)



niedziela, 21 września 2014

Brunus i Ocean

"Ocean" i "Brunus" to nazwy moich dwóch najnowszych naszyjników.
Ręcznie robione wisiory zawiesiłam na potrójnych sznurkach jubilerskich.
Nad tym wisiorem trochę się napracowałam. Stanowi on połączenie technik metaloplastyki i wire wrappingu.
Naszyjniki patynowane na antyczny kolor i polerowane co ładnie wydobyło charakter splotów.
Lubię bawić się rożnymi technikami. I muszę przyznać, że tworzenie tych naszyjników sprawiło mi dużo przyjemności :)

Pierwszy naszyjnik "Ocean" jest bardzo podobny do tego który opisywałam poprzednio, a jednak jest całkiem inny :)



Drugi naszyjnik "Brunus" zaskoczył mnie tym, że pomimo swego monotematycznego doboru kolorów nadal pozostaje ciekawy i niezwykle ozdobny.





Miałam też okazję wykonać broszkę prezent dla młodej mamy z okazji narodzin dziecka :)
Broszka oprócz licznych splotów i kryształu Swarovskiego ozdobiłam napisem z imieniem dziecka.
Jest to niezwykły i bardzo wzruszający przedmiot. Mam nadzieję, że spodoba się nowej właścicielce.
Myślę, że te broszki są fajnym pomysłem na prezent i  na stałe zagoszczą w mojej działalności :)




Miłej niedzieli życzę :)

czwartek, 11 września 2014

Komplet jesienny.

Wróciłam do pracy i już piszę o moich nowościach :)
Ostatnio mam masę pracy i stąd te zaniedbania w blogu. Postaram się poprawić :)

Jedno z niedawnych zamówień to piękny komplet w jesiennych barwach. 
Komplet składał się z naszyjnika bransolety i kolczyków. 
Powstał z miedzi i pięknych agatów w kolorze pomarańczowym.
Dodatkowo ozdobiłam go wycinanymi ręcznie z blachy i formowanymi listkami. Ależ się przy nich namęczyłam. Myślę, że jednak się opłaciło ;)








Po kilku dnach klientka zamówiła także do kompletu pasek :)
Przyznam się, że była to pierwsza moja praca tego typu. Robiłam już grzebyki, biżuterię, wieszaczki itp. ale paska jeszcze nigdy nie miałam okazji.
Było to wyzwanie. A oto efekty mojej pracy:





Miłego wieczoru życzę :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...