Click MeClick MeClick MeClick MeClick MeClick Me
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą naszyjniki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą naszyjniki. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 3 października 2017

Latest jewelry

Today I have only few minutes.
I want to show you my latest electroformed  and wire wrapped jewelry.
Dziś mam tylko kilka minut. Chcę Wam tylko pokazać moją najnowszą biżuterię.




wtorek, 18 lipca 2017

My new workshop/ Moja nowa pracownia

Hello I heve decided to write my blog in two languages english and polish.
So from now one more of you can read my blog.
I am verry busy like always ;) My time is divided between jewelry making and furnishing a new apartment.
At last I have a new studio, my new place where I can work and create new jewelry. Here is my new workshop.

Witam, zdecydowałam się pisać bloga w dwóch językach.
Po angielsku i po polsku.
Więc od teraz więcej osób może czytać tego bloga.
Jestem ostatnio bardzo zajęta. Mój czas podzielony jest pomiędzy tworzenie biżuterii a urządzanie nowego mieszkania do którego się przeprowadziliśmy .
Nareszcie mam swoją pracownię, a oto moje królestwo:


niedziela, 29 stycznia 2017

Furr Nature Photography



Ostatnimi czasy fotografując biżuterię odkrywałam w sobie coraz więcej pasji do amatorskiej fotografii.



Zaczęła mi sprawiać przyjemność zabawa tłem, na którym prezentuję dla Was swoją biżuterię.
Pomyślałam więc, że spróbuję swoich sił jako amator - hobbysta fotografii 😊




Jak zapewne wszystkim wiadomo, jestem zapaloną kociarą 😸, tak więc naturalnie moimi modelami stały się moje kociaki Lampek i Gacek.
Mam nadzieję, że w mojej biżuterii widać również miłość do natury i wielką inspirację nią, dlatego niezmierną przyjemność sprawiało mi fotografowanie krajobrazów i roślin.
Z biegiem czasu napstrykałam tak wiele zdjęć, że pojawiła się we mnie chęć podzielenia się nimi ze światem i założyłam fanpage'a Furr Nature Photography, na którym można pooglądać moje zmagania z fotografią amatorską 😉

sobota, 19 listopada 2016

Royal - stone i ruude.net :)

Pamiętacie jak startowałam w konkursie Royal-Stone i udało mi się dostać kartkę z kalendarza na październik?

To teraz troszkę chciałam się pochwalić Wam moją kartką na blogu Royal-Stone :)
blog.royal-stone.pl
Udało mi się zainteresować również twórczynie bloga Ruude.net , które również były tak miłe aby coś o mnie napisać :)

wtorek, 20 września 2016

Kolejna jesień za pasem

Jak zwykle jestem zabiegana i mało się pojawia na blogu, to już chyba jakaś tradycja.
Zamiast przepraszać i zarzekać się że będzie regularnie :) może po prostu pokażę Wam kilka moich najnowszych prac.

Zapraszam też na moją stronę na Facebooku:

https://www.facebook.com/pracowniamiedzipociecha/?ref=hl

Tutaj nowości pojawiają się w miarę regularnie :)


Pisałam już o elektroformowaniu. Teraz możecie obejrzeć efekty moich zmagań z prądem :)




sobota, 19 marca 2016

Electroformowanie i inne ciekawostki

Tak strasznie dużo się u mnie ostatnio działo, że przestałam być na bieżąco :)
Z ciekawostek moje prace można kupić obecnie również w stacjonarnym sklepie w Warszawie przy ul. Chmielnej 9 - Las Rąk Laboratorium Rękodzieł  wszystkich, którzy będą w pobliżu zapraszam.


Dodatkowo moją biżuterię będzie można kupić również podczas wystawy "Tarnobrzeska kultura łużycka – przełom epok brązu i żelaza nad dolnym Sanem i Łęgiem: wystawa archeologiczn" w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli :) 

Ale ostatnio skupiłam się głównie na nauczeniu się nowej techniki - elektroformowanie, jest to technika opracowana w XIX w., która popiera się na przepływie ładunków elektrycznych przez roztwór powodujący przyleganie cząstek metalu do wcześniej odlanej na oryginale formy.

Nie było łatwo ale udało się, więc dumna z nowego skilla prezentuję co mi z tego wyszło :)
Koniecznie dajcie znać co myślicie o biżuterii elektroformowanej :)



niedziela, 24 maja 2015

Gloomy sunday

   Dzisiejsza pogoda skłoniła mnie do zaszycia się z kubkiem herbaty pomarańczowej z imbirem w łóżku. Obłożyłam się więc kociakami ;) i przypomniałam sobie, że przecież prowadzę bloga :D
Nie wiem czy to moja skleroza, lenistwo, brak czasu, no cóż zwał jak zwał.
Prace się piętrzą, a tu nic nie pokazane.
Zatem pokażę te moje ulubione :)

Naszyjnik z koralem czerwonym. Taka moja porcja etno :)


No i stało się zakochałam się w kwarcu tytanowym!. Kamienie są tak piękne, a każdy inny. Do tego bombowo wyglądają z czernioną miedzią.


Kolejna moja nowa miłość to agaty z druzą.


Naszyjnik, który powstał na zamówienie specjalne, noc kairu w miedzi.


I jeszcze jedno zamówienie. Bransoletka z kamieniem księżycowym.



Na dzisiejszą pogodę pasuje mi Billie Holiday i jej wersja Gloomy Sunday 




Miłej niedzieli i nie zapomnijcie zagłosować ;) 

sobota, 21 lutego 2015

Lenistwo i uzależnienie :)

Lenistwo zagarnęło ostatnio moim życie, lenistwo wymuszone. Jakiś czas temu zaczęłam mieć problemy z ręką i niestety skończyło się to na operacji. No i stąd to lenistwo :)
Zabieg już jest za mną, jednak to "nicnierobienie" mnie powoli wykańcza. 
Uświadomiłam sobie całą prawdę - jestem uzależniona od pracy.
Powoli zaczynam jednak wracać do pracy, ale oczywiście teraz już bogatsza o doświadczenia szpitalne będę bardziej dbać o łapki :)

Pokażę Wam kilka zaległych prac:

Naszyjnik z wisiorem stworzony na zamówienie z kamienia należącego do klientki. Kamień to agat. Niesamowicie wybarwiony. 


Bransoletka z amazonitem - bardzo fajnie wygląda na nadgarstku, taka bajkowa ozdoba. Zrobiłam ją z myślą o jakiejś romantycznej duszy :)





http://www.decobazaar.com/pracownia-miedzi-pociecha

Zapraszam i miłego wieczoru życzę :)



poniedziałek, 1 grudnia 2014

Grudniowe nowości

Muszę się dziś czymś pochwalić :) Ostatnio zgłosiłam moje prace do galerii ArsNeo :) i wiecie co nie spodziewałam się tego, ale mnie przyjęli. Strasznie się cieszę z tego powodu :) Tak więc od wczoraj możecie moje prace nabyć w ArsNeo klik :)

Kilka najnowszych prac oto one :

Naszyjnik z ogromnym wisiorem




Naszyjnik z wisiorem. Wykorzystałam kolorowe druty miedziane barwione elektroforezą



Naszyjnik Secret Window z dużym agatem



Kolczyki z kolorowymi drucikami.


Bransoletka z hematytem w czarnej patynie.







Ostatnio grono moich klientów zagranicznych zaczęło się rozrastać i dziś nadałam nawet przesyłkę do Tajlandii :)
Tak mi się fajnie robi na serduchu jak sobie pomyślę, jak daleko podróżują moje prace :) dalej niż ja :D

Pozdrawiam wszystkich i miłego wieczoru życzę :)

środa, 12 listopada 2014

Zielono mi ... :)

Jak zawsze chroniczny brak czasu odbija się na blogu.
Nie będę dużo marudzić i od razu przechodzę do rzeczy.
Kilka nowości z ostatnich dni.

Zielony naszyjnik :)
Przy nim troszkę mnie poniosło czy w złą czy w dobrą stronę? Oceńcie sami :)








Miało być zielono? No to jedziemy dalej :)
Bransoletka z jaspisem
  






Na koniec bransoletka z agatem trawionym, oczywiście w zieleni :)





Jak widzicie zieleń króluje w mojej pracowni. To chyba taka moja naiwna próba odpędzenia nadchodzącej zimy :)

Miłej nocy życzę :)


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...