Click MeClick MeClick MeClick MeClick MeClick Me
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą miedź patynowana. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą miedź patynowana. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 28 września 2017

Ceramic bead necklace and yesterday photo shoot

Hi everyone

Today I want to show you my ceramic bead necklace. I made this one from copper and beautiful ceramic bead. Bead is simple and elegant, the color is amazing one of my favorite. Reminds me of fresh eggplant skin. Smooth and shiny. The waves are slightly steampunk.
Enough about this its time to show you this elegant beautie.

♦♦♦♦-----------------------------------------------------♦♦♦♦

Witajcie.
Dziś chcę Wam pokazać mój nowy naszyjnik z wisiorem. Stworzyłam go z miedzi oraz ceramicznego koralika. Koralik jest prosty i elegancki, jego kolor to jeden z moich ulubionych. Przypomina mi skórkę dojrzałego bakłażana.Gładki i błyszczący. Sploty wisior są lekko steampunkowe. Ale dość opisów czas by go pokazać.



wtorek, 18 lipca 2017

My new workshop/ Moja nowa pracownia

Hello I heve decided to write my blog in two languages english and polish.
So from now one more of you can read my blog.
I am verry busy like always ;) My time is divided between jewelry making and furnishing a new apartment.
At last I have a new studio, my new place where I can work and create new jewelry. Here is my new workshop.

Witam, zdecydowałam się pisać bloga w dwóch językach.
Po angielsku i po polsku.
Więc od teraz więcej osób może czytać tego bloga.
Jestem ostatnio bardzo zajęta. Mój czas podzielony jest pomiędzy tworzenie biżuterii a urządzanie nowego mieszkania do którego się przeprowadziliśmy .
Nareszcie mam swoją pracownię, a oto moje królestwo:


niedziela, 29 stycznia 2017

Furr Nature Photography



Ostatnimi czasy fotografując biżuterię odkrywałam w sobie coraz więcej pasji do amatorskiej fotografii.



Zaczęła mi sprawiać przyjemność zabawa tłem, na którym prezentuję dla Was swoją biżuterię.
Pomyślałam więc, że spróbuję swoich sił jako amator - hobbysta fotografii 😊




Jak zapewne wszystkim wiadomo, jestem zapaloną kociarą 😸, tak więc naturalnie moimi modelami stały się moje kociaki Lampek i Gacek.
Mam nadzieję, że w mojej biżuterii widać również miłość do natury i wielką inspirację nią, dlatego niezmierną przyjemność sprawiało mi fotografowanie krajobrazów i roślin.
Z biegiem czasu napstrykałam tak wiele zdjęć, że pojawiła się we mnie chęć podzielenia się nimi ze światem i założyłam fanpage'a Furr Nature Photography, na którym można pooglądać moje zmagania z fotografią amatorską 😉

sobota, 19 listopada 2016

Royal - stone i ruude.net :)

Pamiętacie jak startowałam w konkursie Royal-Stone i udało mi się dostać kartkę z kalendarza na październik?

To teraz troszkę chciałam się pochwalić Wam moją kartką na blogu Royal-Stone :)
blog.royal-stone.pl
Udało mi się zainteresować również twórczynie bloga Ruude.net , które również były tak miłe aby coś o mnie napisać :)

wtorek, 20 września 2016

Kolejna jesień za pasem

Jak zwykle jestem zabiegana i mało się pojawia na blogu, to już chyba jakaś tradycja.
Zamiast przepraszać i zarzekać się że będzie regularnie :) może po prostu pokażę Wam kilka moich najnowszych prac.

Zapraszam też na moją stronę na Facebooku:

https://www.facebook.com/pracowniamiedzipociecha/?ref=hl

Tutaj nowości pojawiają się w miarę regularnie :)


Pisałam już o elektroformowaniu. Teraz możecie obejrzeć efekty moich zmagań z prądem :)




sobota, 19 marca 2016

Electroformowanie i inne ciekawostki

Tak strasznie dużo się u mnie ostatnio działo, że przestałam być na bieżąco :)
Z ciekawostek moje prace można kupić obecnie również w stacjonarnym sklepie w Warszawie przy ul. Chmielnej 9 - Las Rąk Laboratorium Rękodzieł  wszystkich, którzy będą w pobliżu zapraszam.


Dodatkowo moją biżuterię będzie można kupić również podczas wystawy "Tarnobrzeska kultura łużycka – przełom epok brązu i żelaza nad dolnym Sanem i Łęgiem: wystawa archeologiczn" w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli :) 

Ale ostatnio skupiłam się głównie na nauczeniu się nowej techniki - elektroformowanie, jest to technika opracowana w XIX w., która popiera się na przepływie ładunków elektrycznych przez roztwór powodujący przyleganie cząstek metalu do wcześniej odlanej na oryginale formy.

Nie było łatwo ale udało się, więc dumna z nowego skilla prezentuję co mi z tego wyszło :)
Koniecznie dajcie znać co myślicie o biżuterii elektroformowanej :)



czwartek, 13 sierpnia 2015

Jak zachować przyrodę - czyli naszyjniki "Chwilo trwaj! "

Kocham naturę. Mieszkam w mieście i niestety tej przyrody jest znacznie mniej niż bym chciała. A chciałabym jej naprawdę dużo :D Najlepiej by było mieszkać w środku lasu, siedząc na balkonie pić poranną kawę wsłuchując się w śpiew ptaków.
Postanowiłam więc na mój własny sposób zamknąć trochę natury w biżuterii, tak by mieć ją stale przy sobie. Teraz gdziekolwiek jestem biorę wisior do reki spoglądam przez szkiełko i mój umysł przenosi się na łąkę usłaną kwiatami. Subtelny zapach paproci leśnych przywodzi mi na myśl wakacyjne spacery leśnymi ścieżkami.
Co Wy na to macie ochotę przejść się ze mną na taki spacer?

A to moje nowe naszyjniki, zapraszam na spacer :)








Zapraszam na mój profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/pracowniamiedzipociecha

Pozdrawiam i miłego popołudnia :)

niedziela, 24 maja 2015

Gloomy sunday

   Dzisiejsza pogoda skłoniła mnie do zaszycia się z kubkiem herbaty pomarańczowej z imbirem w łóżku. Obłożyłam się więc kociakami ;) i przypomniałam sobie, że przecież prowadzę bloga :D
Nie wiem czy to moja skleroza, lenistwo, brak czasu, no cóż zwał jak zwał.
Prace się piętrzą, a tu nic nie pokazane.
Zatem pokażę te moje ulubione :)

Naszyjnik z koralem czerwonym. Taka moja porcja etno :)


No i stało się zakochałam się w kwarcu tytanowym!. Kamienie są tak piękne, a każdy inny. Do tego bombowo wyglądają z czernioną miedzią.


Kolejna moja nowa miłość to agaty z druzą.


Naszyjnik, który powstał na zamówienie specjalne, noc kairu w miedzi.


I jeszcze jedno zamówienie. Bransoletka z kamieniem księżycowym.



Na dzisiejszą pogodę pasuje mi Billie Holiday i jej wersja Gloomy Sunday 




Miłej niedzieli i nie zapomnijcie zagłosować ;) 

sobota, 21 lutego 2015

Lenistwo i uzależnienie :)

Lenistwo zagarnęło ostatnio moim życie, lenistwo wymuszone. Jakiś czas temu zaczęłam mieć problemy z ręką i niestety skończyło się to na operacji. No i stąd to lenistwo :)
Zabieg już jest za mną, jednak to "nicnierobienie" mnie powoli wykańcza. 
Uświadomiłam sobie całą prawdę - jestem uzależniona od pracy.
Powoli zaczynam jednak wracać do pracy, ale oczywiście teraz już bogatsza o doświadczenia szpitalne będę bardziej dbać o łapki :)

Pokażę Wam kilka zaległych prac:

Naszyjnik z wisiorem stworzony na zamówienie z kamienia należącego do klientki. Kamień to agat. Niesamowicie wybarwiony. 


Bransoletka z amazonitem - bardzo fajnie wygląda na nadgarstku, taka bajkowa ozdoba. Zrobiłam ją z myślą o jakiejś romantycznej duszy :)





http://www.decobazaar.com/pracownia-miedzi-pociecha

Zapraszam i miłego wieczoru życzę :)



poniedziałek, 1 grudnia 2014

Grudniowe nowości

Muszę się dziś czymś pochwalić :) Ostatnio zgłosiłam moje prace do galerii ArsNeo :) i wiecie co nie spodziewałam się tego, ale mnie przyjęli. Strasznie się cieszę z tego powodu :) Tak więc od wczoraj możecie moje prace nabyć w ArsNeo klik :)

Kilka najnowszych prac oto one :

Naszyjnik z ogromnym wisiorem




Naszyjnik z wisiorem. Wykorzystałam kolorowe druty miedziane barwione elektroforezą



Naszyjnik Secret Window z dużym agatem



Kolczyki z kolorowymi drucikami.


Bransoletka z hematytem w czarnej patynie.







Ostatnio grono moich klientów zagranicznych zaczęło się rozrastać i dziś nadałam nawet przesyłkę do Tajlandii :)
Tak mi się fajnie robi na serduchu jak sobie pomyślę, jak daleko podróżują moje prace :) dalej niż ja :D

Pozdrawiam wszystkich i miłego wieczoru życzę :)

środa, 12 listopada 2014

Zielono mi ... :)

Jak zawsze chroniczny brak czasu odbija się na blogu.
Nie będę dużo marudzić i od razu przechodzę do rzeczy.
Kilka nowości z ostatnich dni.

Zielony naszyjnik :)
Przy nim troszkę mnie poniosło czy w złą czy w dobrą stronę? Oceńcie sami :)








Miało być zielono? No to jedziemy dalej :)
Bransoletka z jaspisem
  






Na koniec bransoletka z agatem trawionym, oczywiście w zieleni :)





Jak widzicie zieleń króluje w mojej pracowni. To chyba taka moja naiwna próba odpędzenia nadchodzącej zimy :)

Miłej nocy życzę :)


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...